15 marca nasza Szkoła miała zaszczyt gościć panią Monikę Myśliwiec-Gałuszkę, dyrektora ds. polonijnych Komisji Wyborczej w Chicago. Było to kolejne wydarzenie szkolne z cyklu spotkań z liderami życia polonijnego, od razu należy dodać – niezwykle udane. Wielka w tym zasługa samego Gościa, pani Moniki, która operując nienaganną polszczyzną, bardzo interesująco wprowadzała naszych uczniów, przyszłych wyborców, w często mało widoczne gołym okiem laika sprawy związane z wyborami. Uwrażliwiała na ważność wyborów i konieczność uczestniczenia w nich, gdyż wielkie sprawy – również dla polonijnego świata – rozstrzygane są przez pozornie małe głosy zwykłego obywatela. Jesteśmy wdzięczni pani Monice za przywiezienie maszyny do głosowania. Każdy mógł się jej przyjrzeć i zagłosować w próbnym głosowaniu zarówno tradycyjnie, jak i nowocześnie. Słowem: próba głosowania wypadła doskonale. Jesteśmy gotowi!

Tekst: Stanisław Wolsza