Nauczyciel: Urszula Łątka
Email: urszulalatka@szkolakorczaka.org

Zadanie domowe na 18 października.

1. Uzupełnij ćw. 7 na str. 42 – napisz kilka zdań o pani Jesieni.
  2. Przeczytaj i uzupełnij ćw. 3 na str. 43. Uzupełnione zdania z ćw. 3 przepisz starannie do zeszytu.
  3. Przepisz ćw. 4 ze str. 43 do zeszytu i zapamiętaj pisownię wyrazów z ó i rz.
  4. Przeczytaj głośno opowiadanie pt: ,, Ciastko – takie nic ‘’ – podręcznik str. 45.
W piątek będziemy obchodzić ” Polonijny Dzień Dwujęzyczności” proszę, aby dzieci  przyniosły swoje pamiątki z Polski i nauczyły się o nich coś opowiedzieć. Może któreś dziecko ma strój regionalny to może ubrać.

Bardzo dziękuję za przepiękne kwiaty, upominki i wspaniałe życzenia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie klasy 3 wspaniale powiedzieli wiersze i pięknie się prezentowali na akademii szkolnej.

Rodzicom dziękuję za współpracę.

Zadanie domowe na 11 października.

1. Naucz się pięknie czytać uproszczony tekst o jesieni – podręcznik str. 39.
  2. Uzupełnij ćw. 9 na str. 42 i przepisz starannie wszystkie zdania do zeszytu.
  3. Ułóż zdania z wyrazami jesień, grzyby, kasztany, żołędzie  i napisz starannie w zeszycie.

W piątek 11 października odbędzie się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Bardzo proszę aby uczniowie, którzy otrzymali wiersze na akademię jeszcze douczyli się czytać swoje wiersze. Proszę również aby ubrali się na biało granatowo lub biało czarno.

Rodzicom dziękuję za współpracę.

Zadanie domowe na 4 października.

1. Naucz się pięknie czytać tekst uproszczony – podręcznik str. 31.

2. Uzupełnij ćw. 5 na str. 33 i wszystkie zdania przepisz starannie do zeszytu.

3. Uzupełnij ćw. 3 i 4 na str. 35 i przygotuj się do dyktanda ćw. 5 str. 35.

Kilkoro uczniów otrzymało wiersze na Dzień Nauczyciela. Bardzo proszę aby nauczyli się pięknie czytać.

Rodzicom dziękuję za współpracę.

Zadanie domowe na  27 września.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za przygotowanie i zaprezentowanie projektów o wakacjach. Wszystkie prace są naprawdę piękne.

1. Naucz się pięknie czytać opowiadanie pt: ,, Telefon z Polski „ – podręcznik str. 13 – czytamy głośno i wyraźnie.
  2. Uzupełnij wszystkie niedokończone ćwiczenia z lekcji od str. 14 do str. 18.
  3. Na str. 19 uzupełnij zdania o wiewiórce ćw. 3 i wszystkie zdania przepisz bardzo starannie do zeszytu.
  4. Narysuj wiewiórkę kolorowymi kredkami i napisz o niej 3 piękne zdania – ćw. 3 str. 19.
  5. Uzupełnij kartkę ksero brakującymi literkami – uczniowie otrzymali na lekcji DYKTANDO.
  6. LISTA WYRAZOWA – poćwicz pisanie wyrazów i zapamiętaj ich pisownię. wiewiórka, jaskółka, trzecia, gorzki, hydraulik, główka, ołówek, ogród, pazurki, zwierzątko, szpiczaste

Uwaga! 20 września nie ma zajęć lekcyjnych

Rodzicom dziękuję za współpracę.

Zadanie domowe na 13 września.

Serdecznie witam moich Uczniów i Rodziców w nowym roku szkolnym 2024 – 2025.

1. Proszę przygotować pracę plastyczną o swoich wakacjach w dowolnej formie np.  plakat wykorzystując bilety do miejsc, które odwiedziliście, zdjęcia, pamiątki, ulotki itp.
  2. Proszę napisać minimum 5 zdań o swoich wakacjach.
  3. Uzupełnij zadanie domowe na str. 11 ćwiczenie 1, 2 i 3.

Rodzicom dziękuję za współpracę

Urszula Łątka