Cele konkursu:

• rozwijanie wyobraźni i twórczej aktywności
  • uwrażliwianie uczniów na piękno otaczającej przyrody
  • rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności dostrzegania walorów krajoznawczych i kulturowych
  • rozwijanie wśród młodych krajoznawców pasji do poznawania ciekawych miejsc w kraju lub poza jego granicami
  • promowanie aktywnego trybu życia

Przedmiotem fotografii powinny być wyjątkowe widoki, ciekawe miejsca w kraju lub za granicą, sfotografowane przez dzieci podczas wakacyjnych podróży.

Zasady konkursu:
1. W trakcie konkursie mogą wziąć udział tylko uczniowie Szkoły im. Janusza Korczaka w Chicago.
2. Czas trwania konkursu – od 16 września 2022 r. do 30 września 2022 roku
3. Przystępując do konkursu uczestnik akceptuje niniejszy regulamin, a w szczególności zapewnia, że:

• posiada pełnię praw autorskich do zgłoszonej pracy
  • prace zostały wykonane osobiście przez uczestnika i nie są kopią fotografii stworzonych przez inne osoby
  • nie narusza dóbr osobistych osób, które zostały na nich przedstawione oraz innych dóbr prawnie chronionych
  • uczestnik ma zgodę osób, których wizerunek utrwalono na fotografii, na ich publikację i wykorzystanie zgodnie z regulaminem konkursu.

4. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 1 prace.
5. Ingerencja w zdjęcie, np.: fotomontaż, retusz, korekty kolorystyczne, nie są dopuszczalne.
6. Fotografie zapisane w formacie jpg. należy przesłać drogą elektroniczną na adres: szkolajkorczaka@gmail.com z dopiskiem konkurs fotograficzny.
7. Fotografie przesłane muszą być opisane:

• imię i nazwisko autora
  • klasa
  • temat zdjęcia

8. Wszystkie nadesłane prace zostaną zamieszczone na szkolnej stronie internetowej i na szkolnym Facebook.

Zasady rozstrzygnięcia konkursu:
1. Prace zostaną ocenione przez profesjonalne jury w składzie powołanym przez organizatora.
2. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 14 października 2022 roku na stronie internetowej szkoły i na szkolnym Facebook.
3. Laureaci otrzymają nagrody i dyplomy
4. Jury zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień.

Postanowienia końcowe:
1. Uczestnictwo w konkursie (przesłanie prac) jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za naruszenie praw autorskich osób trzecich przez uczestników konkursu.
3. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do nieodpłatnej publikacji zdjęć w materiałach związanych z konkursem oraz promocją Polskiej Szkoły im. Janusza Korczaka .